Увага: у лісах — сезон тиші.

(0 голоса, среднее 0 из 5)

 

З 1 квітня по 15 червня Державна екологічна інспекція України оголосила у лісах сезон тиші.

Це пов'язано з тим, що в деяких тварин у цю пору з’являється потомство. А птахи висиджують пташенят. Тож охоронці лісу у зазначений термін мають обмежити доступ до лісових масивів та просять відпочивальників дотримуватися тиші, перебуваючи у рекреаційних пунктах.

Той, хто буває нині в лісі, не може не помітити, що птахів і звірів значно поменшало. Як зазначають науковці, за неповних дві тисячі років в лісах України вимерло 106 видів крупних звірів і 139 видів птахів. Причому лише 26 відсотків із них – з природних причин. Решта – через діяльність людини. Вчені встановили, що зникло 63 види ссавців. Тепер вимирання або деградація загрожують більш як тисячі видів птахів, риб, земноводних,плазунів.

Не оминула ця доля і  національний природний парк “Гомільшанські ліси”. Більше десяти видів пернатих, які раніше мешкали на території Парка, практично зникли і потрапили в Червону книгу України, зменшилися популяції лосів, оленів, козуль і диких кабанів.

При такій тривожній ситуації питання охорони природи досить актуальне. Отже, потрібно у зазначений  сезон тиші, коли народжується нове потомство, досить обережно поводитися у лісах, аби зберегти його. Далеко не всі, хто приходить сюди, добре обізнані із правилами поведінки у лісі, життям його мешканців. Вони розводять тут вогнища, проводять біля них гучні застілля, веселі ігри, включають музикальні пристрої на повну потужність. Тим самим порушують добовий ритм життя тварин і птахів, викликають у них стан постійної тривоги.
Створюється так званий «фактор турбування», який, на думку спеціалістів, більшою мірою призводить до скорочення чисельності фауни. На жаль, туристи, збирачі ягід, грибів, інші відвідувачі лісових масивів поодинці і групами багаторазово прочісують ліс, витоптують траву, руйнують ярус підліску та підросту. Найбільше терплять від цього птахи, що гніздяться на землі та в кущах. Вони змушені часто злітати з гнізда, що порушує їх спокій, процес відкладання і висиджування яєць.

Тож, протягом вищезазначеноного періоду на території національного парку “Гомільшанські ліси” забороняється проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою (пальба, застосування гучномовців, магнітофонів, радіопріймачів, піротехнічних засобів, феєрверків, використання моторних маломірних суден, проведення спортивних змагань та інших видів штучного шумового впливу, що перевищують установлені нормативи).  Це визначено Законом України «Про тваринний світ».

За недотримання вимог вищезазначеного Закону передбачена адміністративна відповідальність за статтею 87 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Так, порушення вимог щодо охорони середовища перебування і шляхів міграції, переселення, акліматизації та схрещування диких тварин тягне за собою накладення штрафу на громадян від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

Адміністрація НПП «Гомільшанські ліси»

Ви їдете до НПП «Гомільшанські ліси» з метою:

Авторизация