1 Квітня - міжнародний день птахів

(0 голоса, среднее 0 из 5)

 

Міжнародний день птахів відзначається щороку в усьому світі. З'явився він у кінці ХІХ століття в Америці. Буквально за кілька років він став дуже швидко поширюватися по різних країнах. Це свято вважається найпершим, що з'явилися в так званому «екологічному календарі». Відзначати в Європі його почали вже в 1906 році.

Мета Міжнародного дня птахів – збереження видового різноманіття та чисельності диких птахів, залучення уваги громадськості до охорони птахів, проведення різних екологічних заходів і акцій.

Птахи – наші найменші друзі і невідємна часточка природи. Вони приносять  величезну користь лісам і полям, знищують шкідливих для дерев і рослин комах. Птахи також сприяють розселенню дерев та кущів. Наприклад, сойка годується не тільки комахами та гризунами, восени вона збирає про запас жолуді, розносячи їх по лісу, ховаючи біля пнів, під листям та в інших місцях. Багато птахів  восени та взимку годуються переважно ягодами горобини, калини, терену, малини, бузини, насіння яких розносяться на значні відстані.

Від поведінки людей часто залежить їхня доля, адже голосна розмова, навіть присутність можуть примусити птахів покинути місця, де вони не один рік жили, а знайти нові досить складно. Не буде місця для гнізда - не з'являться пташенята. Відомо, що через це зникали цілі види. Особливо болісно впливає господарська діяльність людини: розорювання земель, осушування боліт, застосування міндобрив і отрутохімікатів, вирубування лісів, викошування трав… Усе це для багатьох птахів - екологічні катастрофи...

Нам необхідно зберегти і примножити крилатих друзів, щоб майбутнє покоління бачило їх красу не тільки на картинках книжок, а й у природних умовах рідного краю. Птахи мають велике значення в природі і житті людини. Вони є нашими найкращими друзями, з ними людина стає кращою, внутрішньо красивішою, благороднішою, чистішою.

Повернення птахів з їх веселими, дзвінкими піснями оживляє природу і додає нам бадьорості, відчуття щастя і радості, святкується, також, як прихід весни. За звичаєм цього дня випікаються “жайворонки” з тіста і співаються особливі святкові пісні, а також розвішуються шпаківні, дуплянки та інші “пташині будиночки”.

Працівники національного природного парку “Гомільшанські ліси” щороку беруть активну участь в проведенні цього природного свята, проводять різноманітні заходи з учнями на території національного парку, розповідають  про користь та нелегке життя  птахів в школах і дитячих садках.

Адміністрація Парка вітає всіх любителів птахів і професійних орнітологів з Міжнародним днем птахів і закликає приєднатися всіх небайдужих людей до участі в проведенні даного екологічного свята з метою полипшення життя оточуючих нас пернатих.

Адміністрація НПП “Гомільшанські ліси”

Ви потрапляєте до НПП «Гомільшанські ліси» як:

Авторизация