Рейдова робота в Національному природному парку «Гомільшанські ліси»

(0 голоса, среднее 0 из 5)

На виконання вимог чинного законодавства щодо забезпечення додержання режиму охорони Національного природного парку «Гомільшанські ліси», попередження та припинення в його межах порушень природоохоронного законодавства, забезпечення охорони лісових масивів від незаконних порубів, охорони від браконьєрів тваринного світу служба охорони НПП проводить рейдову лісоохоронну роботу. Здебільшого рейдова група тісно взаємодіє з  органами поліції Зміївського РВ ВП ГУНП в Харківській області. Така взаємодія дає змогу при виявленні правопорушень своєчасно, якісно їх документувати, в стислі терміни встановлювати правопорушників, давати кваліфіковану оцінку їх діям та вирішувати питання щодо відповідальності встановлених порушників.

Останнім часом в Зміївському районі як і в цілому в державі гостро стоїть питання незаконного вирубування лісів, полезахисних смуг та таке інше, вирішення цих питань стосується і НПП «Гомільшанські ліси», де практично вся територія вкрита лісами переважно твердих порід, і попит на деревину цих порід на даний час суттєво виріс.

Для більш ефективної роботи з охорони лісів наказом по підприємству створено постійно діючі рейдові бригади, які здійснюють постійне патрулювання лісових насаджень НПП в денний та нічний час.

Рейдова бригада має в розпорядженні патрульний автомобіль підвищеної прохідності, який оснащений, картографічними матеріалами, біноклем та портативною відеокамерою для фіксації можливих порушень лісового та природоохоронного законодавства.

Результатом проведення рейдової роботи в 2017 році стало виявлення та документування 8 (восьми) фактів незаконних порубів та привласнень деревини. На даний час за результатами розслідувань кримінальних проваджень , за трьома з виявлених фактів винуватцям правопорушень судом винесені вироки, за вироками задоволено позовів про відшкодування збитків завданих державі за незаконне вирубування дерев на загальну суму 46088 ргн. При проведенні рейдових заходів було  попереджено шість правопорушень пов’язаних з незаконним збором червонокнижних рослин, та за порушення режиму охорони заповідної зони парку притягнуто до відповідальності шість правопорушників.

Для потенційних порушників, або тих, хто все ж таки вирішив збагатитися незаконним промислом, наголошуємо, що змінами в ст..246 КК України «Незаконна порубка лісу» що були внесені Законом України №2063 – V111 від 23.05.2017 законодавець значно збільшив розмір покарання  у вигляді штрафу від 300 до 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (5100 до 8500 грн.) або арештом на строк до шести місяців чи обмеженням волі до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк , з конфіскацією незаконно добутого, та ввів в дію ч.2 ст.246 та сама дія, вчинена повторно або за попередньою змовою групою осіб, карається обмеженням волі на строк від 3 до 5 років, або позбавленням волі на той же строк.

 

Відділ охорони НПП

Інформацію про НПП «Гомільшанські ліси» ви отримуєте:

Авторизация