Період нересту не може пройти осторонь Національного природного парку «Гомільшанські ліси».

(0 голоса, среднее 0 из 5)

Відповідно до вимог Правил любительського та спортивного рибальства, що затверджені Наказом Державного комітету рибного господарства України від 15.02.99 №19, з 1 квітня 2018 року на водних об’єктах Харківської області вводиться заборона на вилов всіх видів риб, за винятком любительської риболовлі одною поплавковою вудкою з одним гачком на рибалку, або спінінгом в світлий час доби з берега, в визначених у встановленому порядку місцях. Такими місцями на території Національного природного парку «Гомільшанські ліси» є ділянка р.С.Донець в межах населеного пункту с.Коропове та в межах баз відпочинку. Хочеться нагадати всім рибалкам, що ділянка річки Сіверський Донець від мосту на автодорозі Зміїв - Балаклія  до мостів в с. Ч.Бішкін входить до складу Національного природного парку «Гомільшанські ліси», а відповідно до територій та об’єктів природно-заповідного фонду України. На цій ділянці річки розташовуються природні нерестовища, це такі як урочища малий та великий Косач, ділянка річки біля пляжу розважального центру «Європоль», а також зимувальні  ями,  які знаходяться починаючи від мосту в с.Коропове, до роздвоєння річки в районі урочища «Шарагай» поблизу с.С.Гомільша.

За порушення Правил рибальства в період нересту передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності.

Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення за незначні порушення правил рибальства передбачено покарання у вигляді попередження або накладення штрафу на громадян від 34 до 170 грн., на посадових осіб від 170 до 510 грн, за грубе порушення правил рибальства, такі як риболовля з застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухонебезпечних та отруйних речовин, промислових знарядь лову, особами не маючими дозволу на промисел,  передбачено штраф від 340 до 680 грн., з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, а відносно посадових осіб штраф від 510 до 850 грн. з тим же видом конфіскації, чи без такої.

Залежно від ступеню спричинених збитків, за грубі порушення передбачена також кримінальна відповідальність у вигляді штрафу від 3400 до 6800 грн. або позбавлення волі на строк до трьох років з конфіскацією знарядь і засобів лову та незаконно добутих водних живих ресурсів.

Окрім штрафу, за незаконний вилов порушникові нараховуються збитки від його неправомірної діяльності за кожну виловлену рибу, не залежно від її ваги та розміру. Відповідно до такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд внаслідок незаконного добування чи знищення об’єктів тваринного світу, пошкодження або знищення їх жител та споруд, місць перебування і розмноження встановлено: сом – 752 грн., щука – 602 грн., білий амур – 451 грн., товстолобик – 451 грн., лящ – 301 грн., лин – 210 грн., в’язь – 241 грн., судак – 903 грн., плітка – 150 грн., окунь звичайний – 141 грн.

Таким чином, служба охорони національного природного парку «Гомільшанські ліси» наполегливо рекомендує «завзятим» рибалкам неодноразово подумати перед тим як скоїти правопорушення та прийняти правильне рішення.

Хочеться звернути увагу рибалок, які вже стали постійними відвідувачами зимової риболовлі на території парку, адже саме для Вас були виготовлені та встановлені в найбільш відвідуємих місцях інформаційні щити «ДО ВІДОМА РИБАКІВ».  На них розміщувалася інформація необхідна для рибалок любителів, але як завжди серед великої кількості заядлих та порядних рибалок любителів знайшлись особи, які не звикли щось будувати та чогось дотримуватись, яким обов’язково треба щось знищити наприклад інформаційний щит, думаючи про те як уникнути покарання мотивуючи тим, що відсутня відповідна інформація. Таким особам ми хочемо наголосити: «Незнання Закону не звільняє від покарання!»

 

Служба охорони НПП.

Інформацію про НПП «Гомільшанські ліси» ви отримуєте:

Авторизация