14 березня – день дій проти гребель.

(0 голоса, среднее 0 из 5)

«За річки, за воду, за життя!»

Всім нам відомо, що вода – це джерело життя. В житті кожної людини значення води важко переоцінити , і хоч вона не має ні кольору, ні запаху, вона є необхідною для всіх форм існування. Крім того, вода фігурує скрізь… не будь то побут, промисловість, сільське господарство, скоріше кажучи,  немає такої сфери людської діяльності, де не потрібна була б вода.  Існує один вислів : «Ми пізнаємо цінність води лише коли колодязь пересихає». Це насправді так, адже, в усьому світі завжди була і буде актуальна проблема якісного водопостачання, ми всі хочемо пити чисту воду, хочемо купатися в чистій прозорій річці, коли прийде літо,а мало хто замислюється про збереження цього найголовнішого ресурсу нашої планети.

З нагоди Всесвітнього дня дій  проти гребель, який був започаткований 14 березня 1997 року, хотілося б трохи розповісти взагалі про те, як ріки потерпають від споруд під назвою «Гребля»

Гребля -  це  гідротехнічна будова, що перегороджує русло річки чи іншого водотоку і його долину для підняття рівня води перед нею з метою створення водосховища, створення напору (підпору) води для використання її енергії в ГЕС, водопостачання населених пунктів чи промислових об'єктів.

Хтось подумає: «Що поганого в будуванні греблі або ГЕС на річці? Адже це видобуток безпечної та недорогої електроенергії, якою ми зможемо користуватися… не так вже це і погано». Що ж відбувається насправді. А насправді коїться те, що будування електростанцій на ріках призводить до їх повного винищення. Без сумніву, греблі стали одним із символів технічних досягнень 20-го століття, але вони  розвернули цілу низку екологічних проблем:

-         пересихання річок;

-         перешкодження міграції риб;

-         зміна берегів;

-         зниження паводків;

- погіршується якість води внаслідок зменшення проточності, дефіциту кисню, збільшення азоту і фосфору,

- появи синьо-зелених водоростей, повторного забруднення водойм.

В Україні проблема гребель – надзвичанйо гостра. Сучасні плани гідроенергетиків подальшого перекриття річок України греблями – як для будівництва міні ГЕС так і великих ГЕС та ГАЕС, несуть загрозу знищення наших річок, позбавлення українців питної води, знищення ландшафтів і екосистем, здорового довкілля. Під загрозою опинилися Дністер, Південний Буг, Дніпро і сотні малих річок Карпат.

У висновок хотілося б закликати всіх людей на планеті буди не байдужими до стану наших водойм, не гратися з природою в жорстокі ігри, бо в них людина завжди програє. Завданням же прироохоронних установ є екологічне просвітництво населення, заохочення людей до проведення різноманітних екологічних акцій та свят, спрямованих на захист природи. Ми нарешті повинні почати думати про майбутнє нашої планети та майбутнє наших нащадків.

Стельник Д.

Ваш рід занять:

Авторизация