Шановні відвідувачі! Сайт знаходиться в процесі реконструкції, просимо вибачення за можливі тимчасові незручності

Ми у Facebook

Масляна 2018

Святкові традиції нашого народу завжди вражали своєю щедрістю, щирістю та неабиякою атмосферою, яка надихає людей на добро. Завершенням зимових свят – Нового Року , Різдва, Водохреща є найвеселіше й найситніше свято – Масляна . В 2018 році Масляний тиждень триватиме з 12 по 18 лютого, тобто вже з сьогоднішнього дня кожна українська родина куштуватиме смачні млинці. Багатьом людям млинці нагадують сонце, і не дивно, бо невдовзі зима закінчиться і тепле сонечко принесе з собою таку довгождану весну, а наївшись смачних масляних «сонечок», людина отримає частинку сонячного світла і тепла.

Свято Масляна несе в собі дуже давні традиції, які започаткувалися ще з язичницьких часів, але згодом перекочувалися в православний світ.  Іншими словами – це проводи зими.

Старі люди, які вірять в традиції, переконані, що в масляний тиждень людина не повинна сумувати, бо увесь рік промине в бідності та смутку. Радіти, веселитися, ходити один до одного в гості , пригощати млинцями – це те, чим потрібно займатися в святкові дні. Існує навіть версія щодо розподілення кожного масляного дня, який несе в собі різний зміст, наприклад перший день – зустріч Масляної,в цей день розпочинають випікати млинці, завершують всі справи і налаштовуються на свято. Вівторок – «день загравання», це день присвячений закоханим, розпочинаються такі гуляння як катання на санях, крижаних гірках, створюється грайлива атмосфера для молодих дівчат та хлопців, багато хто в цей день зустрічає свою другу половинку. Середу називають «Лакомка», бо саме тоді звуть сусідів та знайомих в гості аби пригостити солодкими млинцями. Четвер – «Разгуляй», день, коли розпочинаються справжні народні гуляння, які супроводжуються катаннями на санях, веселими танцями ,хороводами та піснями. П’ятниця – «Тещині вечірки», коли всі зяті запрошували своїх тещ до себе у гості та частували їх млинцями. А на наступний день молоді невістки запрошували до себе в гості сестер чоловіка, тому цей день прозвали – «Посиденьки зовиці», і останній день масляної - «Прощена неділя», всі просили прощення за образи, які накопичилися за рік, і обов’язково треба було пробачати ці образи, аби жити у злагоді і без смутку. Завершальним обрядом прощеної неділі вважається спалювання опудала масляної, що означає кінець зими.

З приводу цього можна сміло сказати, що наш народ має дуже багату культуру, надбану багаточисленними поколіннями. Це все закладено у наших звичаях, обрядах, у нашому фольклорі. Наш рід прекрасний духовністю, отже, треба не забувати цього, вшановувати і, навпаки, відновлювати культуру за допомогою таких свят.

Коллектив НПП «Гомільшанські ліси» щиро вітає всіх зі святом Масляної, бажає усього самого найкращого, нехай перший млинець буде на радість, другий - на щастя, третій - на любов. А потім ще потрібно з'їсти по млинчику за віру, розуміння, терпіння, здоров'я, вірність, удачу, везіння, відданість, багатство і здійснення мрій.

 

 

Статтю підготувала :

Стельник Д.О.

Фахівець І категорії з рекреації

Контакти:

63436, Харківська область, Зміївський район, с. Коропове, вул. Монастирська, 27

Тел./факс: (05747) 3-09-60, (05747) 3-00-09

E-mail: nppgomolsha@ukr.net

© 2004 - 2018 Національний природний парк "Гомільшанські ліси". Використання матеріалів сайту при наявності посилання на gomilsha.org.ua
Много шаблонов Joomla на JooMix.org