День Бабака

(0 голоса, среднее 0 из 5)

2 лютого, в день бабака, на біостанції Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна в селищі Гайдари будили Харківського  провісника - "метеоролога" бабака Тимку III. Почесний обов'язок він успадкував від свого попередника – Тимка II.

Згідно з народним повір'ям, якщо день похмурий і гризун не бачить своєї тіні – значить, буде рання весна. Якщо ж день сонячний,  звір бачить свою тінь, він лячно норовить сховатися назад у нору – зима триватиме ще довго.

Цього дня погода була похмура і Тимко не побачив своєї тіні, тому, будемо очікувати теплої весни через 6 тижнів, а в лютому ще будуть морози.

Також, синоптику гризуну треба було спрогнозувати чи є життя на Марсі. На столі стояли дві таблички з написами: «Є життя на марсі», «Немає життя». Невагаючись, Тимко  обрав табличку з підтвердженням існування життя.

На свято завітало багато гостей, які виступили з промовами щодо охорони байбаків. Також голова Зміївської РДА - Кошеленко В.А. та директор Департаменту екології та природних ресурсів Тимчук А.О. поздоровили зі святом усіх присутніх,  та побажали доброго прогнозу та міцного здоров’я.

У цьому заході були присутні журналісти понад 10 телекомпаній, серед них: телеканал 25, вісті Зміївщини, 1+1, 5 канал, ICTV, Україна та інші.

Після прогнозу Тимки співробітники національного природного парку “Гомільшанські ліси”  запросили всіх бажаючих скуштувати козацький куліш та випити гарячого трав'яного чаю.

Зігрівшись смачною стравою та обговоривши прогноз нового року учасники свята поспішили по своїм справам. І вже як завжди, в наступному році, всі знову зберуться на цьому місці.

“Гомільшанські ліси” бажають всім скорішого приходу весни, міцного здоров'я, щастя та злагоди вам і вашим рідним.

 

Провідний фахівець з рекреації:

Клименко К.М.

05.02.2018 р.

Як ви дізнались про сайт НПП «Гомільшанські ліси»?

Авторизация