Зима в національному парку.

(1 голос, среднее 5.00 из 5)

Настає зима, а це означає, що на території Національного природного парку «Гомільшанські ліси» з´являється багато нового і цікавого, чого не можна побачити в теплу пору року. Сліди звірів на снігу, рідкісні перелітні птахи, засніжені туристичні маршрути для лижників, можливість провести зимові свята в комфортних умовах в численних базах відпочинку, які розташовані на території парку і багато чого іншого. Як то кажуть, відпочинок і проведення вільного часу на всі смаки і можливості.

Зимове життя диких мешканців

В зимовому лісі панує спокій, але то лише на перший погляд. Якщо зупинитись і постояти хвилин 15-20, можна помітити, що з дерева на дерево перестрибують білки, голосно співають птахи, десь хрустять гілки під копитами диких звірів, серед яких є лякливі козулі та могутні дикі кабани. Багато звірів можна помітити біля облаштованих годівниць, до яких вони сходяться, щоб знайти корм, коли земля вкрита товстим сніговим покривом і прожити досить важко. Підгодовують у нас всіх – пташок, копитних, дрібних гризунів. Бажаючі можуть обережно поспостерігати за поведінкою диких мешканців національного парку, навіть сфотографувати їх чи відзняти цілий документальний фільм. Щозими проводяться обліки різних видів тварин, під час яких співробітники «Гомільшанських лісів» отримують інформацію про орієнтовну чисельність тих чи інших тварин, які проживають на території природоохоронної установи. Можна зустріти тут і мігруючих тварин, які пересуваються в пошуках їжі.

Якщо є бажання, можна записатись на одну із зимових екскурсій, які проводяться екскурсоводами НПП, та на яких є можливість не лише потрапити до зимового лісу і побачити диких мешканців, але й почути чимало пізнавальної інформації. Характерна риса таких екскурсій – вивчення життя тварин по слідам на снігу.

Відпочинок та правила поведінки

Ті відпочиваючі, які полюбляють активний відпочинок, мають змогу отримати широкий спектр послуг від місцевих готелів та баз відпочинку. Можна взяти в оренду лижі, ковзани, замовити екскурсію. За декілька місяців жителі Харкова бронюють місця для проведення новорічних корпоративів та сімейного відпочинку на Різдво та Новий рік. В цей час в околицях села Коропове «яблуку ніде впасти», настільки це популярне місце для відпочинку. Співробітники Національного парку уважно слідкують за тим, щоб правила поведінки на охоронюваній території не порушувались: не проводились браконьєрські мисливство та риболовля, не порушувався спокій тварин і птахів (заборона феєрверків тощо), проводять прибирання місць відпочинку. Для відпочинку, розпалювання багать існують спеціальні місця, де можна посидіти компанією та цікаво провести час. Однак, розведення вогню заборонене в лісах та непристосованих для цього місцях.

Околиці сіл Коропове та Задонецьке давно облюбували рибалки, яких тут можна зустріти протягом всього року. Взимку можна приїхати на зимову риболовлю, яка дозволена на численних водоймах, які розкидані тут скрізь. Проте, всі повинні дотримуватись правил рибної ловлі і не займатись протиправними діями. Тоді улюблений чоловічий відпочинок буде приємний і продуктивний.

Зима в Національному природному парку «Гомільшанські ліси» - це цікавий період, який саме починається. Запрошуємо всіх бажаючих до активного та змістовного відпочинку!

 

Редактор НПП

С.Маслак

30.11.2017 р.

Інформацію про НПП «Гомільшанські ліси» ви отримуєте:

Авторизация