15 листопада – День вторинної переробки.

(0 голоса, среднее 0 из 5)

Якщо людина не зробить так,
щоб на Землі стало менше сміття,
то сміття зробить так,
щоб на Землі стало менше людей.

 

Щороку 15 листопада у світі відзначають Всесвітній день рециклінгу, або Всесвітній день вторинної переробки.

Свою історію сьогоднішній день веде з 1997 року, коли жителі США вперше відзначили America Recycles Day. Екологи проводили його я з метою заохочення американців, котрі здають відходи у вторинну переробку та купують продукцію, зроблену з вторинної сировини. З роками цей день став проводиться і в інших країнах.

Основна мета свята — привернути увагу влади, громадськості і промислових структур до цієї теми. Головне завдання вторинної переробки — вирішення проблеми обмеженості ресурсів, зниження вартості готової продукції за рахунок використання дешевшої сировини і боротьба із забрудненням навколишнього середовища.

В середньому щорічно Україна виробляє близько 17 млн ​​тонн сміття (побутового і промислового). На жаль, тільки 5% з цього обсягу потрапляє в переробку. Решта 95% потрапляють на звалища, площа яких не може не вражати. За даними 2016 року, санкціоновані звалища в Україні можна було порівняти з розмірами Кіпру, а стихійні - цілої Бельгії.

В середньому один житель нашої країни щорічно викидає від 200 до 300 кг побутового сміття. Теоретично його можна було б переробляти, як це роблять у цивілізованих країнах. Наприклад, шведи переробляють 99% власних відходів, німці, швейцарці та австрійці - по 97%, японці - 90%. Однак в Україні поки катастрофічно не вистачає промислових потужностей для переробки сміття.

В результаті такого дбайливого відношення, постійно розростається сміттєзвалище забруднюються річки, підземні води, зокрема, з багатьох криниць вже не можна пити. До того ж в Україну повертаються багато інфекційних захворювань типу холери, про які вже багато років не чули.

Так, ми кожного разу можемо говорити що екологи та екологічні організації не хочуть нічого робити для подальшого покрашення країни. І що ми не повинні  займатися цим питанням. Але за великим рахунком все залежить від кожного з нас.

Ми повинні хоча би трошки дотримуватися самих головних правил: збирати сміття після відпочинку на природі, сортувати сміття в домі щоб потім було легше розфасовувати по сміттєвим бакам, відмовлятися від пакетів у супермаркеті, краще буде якщо ви придбаєте собі екологічну торбу і т.д.

Тож слід починати з мислення, з себе, адже чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять.

 

Провідний фахівець з рекреації:

Клименко К.М.