Шановні відвідувачі! Сайт знаходиться в процесі реконструкції, просимо вибачення за можливі тимчасові незручності

Ми у Facebook

Акція до Всесвітнього дня домашніх тварин - 30 листопада.

З 10 листопада по 30 листопада у НПП «Гомільшанські ліси» проходитиме акція до Всесвітнього дня домашніх тварин.


Ідея про заснування цього свята була озвучена на Міжнародному конгресі прихильників руху на захист природи, що проходив у Флоренції (Італія) в 1931 році. Тоді різні екологічні організації та природоохоронні товариства заявили про готовність організовувати різноманітні масові заходи, спрямовані на виховання у людей почуття відповідальності за все живе на планеті, у тому числі і за домашніх тварин.

З того часу свято проводиться щорічно і присвячується всім одомашненим людиною тваринам, щоб ще раз нагадати всьому людству про відповідальність за «братів наших менших». І що не дивно, девізом цього Дня стали слова Антуана де Сент-Екзюпері, які звернені до всіх нас: «Ти назавжди у відповіді за тих, кого приручив».

Заходи, присвячені Дню, різноманітні і в кожній країні проходять по-своєму. Десь проводяться пікети на захист тварин від жорстокого поводження, десь флешмоби на підтримку створення притулку або клінік для тварин, десь виставки кішок і собак, а хтось в цей день дозволяє своїм домашнім вихованцям робити все, що було заборонено раніше (рвати шпалери, гризти меблі і капці, їсти зі столу), або купує своєму улюбленцю ласощі. До речі, серед акцій останніх років, яка набуває все більшого поширення по всьому світу, - акція «Дзвіночок», коли в зоопарках будь-якого міста чи країни протягом однієї хвилини діти дзвонять у дзвіночки, привертаючи тим самим увагу всіх до проблем захисту тварин.

Але головна мета проведення всіх акцій і заходів - актуалізація уваги широкої громадськості (і в першу чергу, підростаючого покоління) до проблем домашніх тварин, виховання дбайливого ставлення до них (і взагалі до живої природи), відповідальності за їхнє утримання.

Лідируючу позицію у світі за чисельністю наявності домашніх тварин на душу населення займають Сполучені Штати Америки. Друга країна в світі - Російська Федерація, де в кожній третій родині містяться домашні тварини. Серед європейських країн на першому місці знаходиться Чехія, де в доброї половини чеських сімей є в наявності як мінімум один домашній вихованець. Чехи так люблять своїх домашніх тварин, що приблизно чверть із них має документ про походження або родовід.

В Україні День домашніх тварин відзначається з 2000 року за ініціативою Міжнародного фонду захисту тварин, хоча, на жаль, поки не затверджений офіційно.

Не дивлячись на це, у нас люблять кішок, собак, кроликів, папуг та іншу домашню живність.

Умови проведення акції:

Кожен учень з 1 по 11 клас, має змогу намалювати свого домашнього улюбленця на папері – А4. Це, може бути хто завгодно – кіт, собака, кролик, хом’як, рибки й т.д. Потрібно також описати його: ім'я, цікаві прикмети, характер, улюблене заняття, звички. Або поділитися якоюсь цікавою історією, яка нікого на залишить байдужим. Текст повинен бути в електронному виді (Microsoft Word), десь на один аркуш.

Якщо у вас немає домашнього вихованця, а є наприклад у ваших родичів, то ви також можете розповісти про них щось цікаве.

Свої малюнки ви повинні сфотографувати (або відсканувати) та переслати на нашу електронну пошту (nppgomolsha@ukr.net). Побачити їх можна буде на сайті (http://gomilsha.org.ua) в розділі «новини»  та «екологічні заняття», а також в інформаційному бюлетені : «Гомільшанський вісник». Потім, наші працівники відберуть найкращі три роботи, для вручення подяк переможцям цього конкурсу.

І найголовніше – не забувайте підписувати свої роботи!!!

Підходьте, до цього завдання з щирістю та любов'ю, і тоді ваш твір буде один з найкращих.

Бажаємо Вам творчої натхненності і з нетерпінням чекаємо на ваші роботи.

 

Провідний фахівець з рекреації:

Клименко К.М.

Контакти:

63436, Харківська область, Зміївський район, с. Коропове, вул. Монастирська, 27

Тел./факс: (05747) 3-09-60, (05747) 3-00-09

E-mail: nppgomolsha@ukr.net

© 2004 - 2018 Національний природний парк "Гомільшанські ліси". Використання матеріалів сайту при наявності посилання на gomilsha.org.ua
Много шаблонов Joomla на JooMix.org