Шановні відвідувачі! Сайт знаходиться в процесі реконструкції, просимо вибачення за можливі тимчасові незручності

Ми у Facebook

Екологічні поради на кожен день.

Екологія – один з найважливіших чинників, які впливають на здоров’я людини та на всі живі організми. Але, вчені вже багато років б'ють на сполох – треба рятувати навколишнє середовище від байдужості людської. Великі підприємства отруйними речовинами забруднюють атмосферу та водойма. Морський транспорт розливає нафту і нафтопродукти чим несе колосальну загрозу для морських мешканців. Багато не утилізованого сміття, яке завдає шкоди всім живим організмам. Все це дуже глобальні та критичні проблеми. Здавалося б, що це робота екологів і нас це не стосується. Але, якщо придивитися до себе навіть в побуті і проаналізувати свій повсякденний день, то зразу можна побачити як недбало ми відносимося до навколишнього середовища. Екологам вже не вистачить часу все виправити. Починати треба з себе, а не покладатися на когось. Сумісною працею ми би змогли покращили стан нашої планети. Адже кожен з нас хоче жити біля прозорої річки, біля чистого лісу та дихати чистим повітрям.

Важливо дотримуватися повсякденних правил в побуті:

1. Віддавайте газети на переробку. Це збереже безліч дерев планети. Також, якщо вам пропонують чек в магазині, відмовтеся від нього, якщо немає в цьому необхідності.

2. Вимикайте комп'ютер на ніч, не залишайте його в сплячому режимі – це заощадить до 40 ват електроенергії  на добу.

3. Використовуйте обидві сторони паперу, якщо це принтер - то налаштуйте свій друк з обох сторін за замовчуванням.

4. Купуйте менше води в пластикових пляшках. Вони розкладаються тисячі років. Краще використовуйте одну пляшку багато разів або встановіть фільтри для води.

5. Замініть ванну прийняттям душу - ви в два рази зменшите кількість витрачається води, і плату за комунальні послуги.

6. Чистіть зуби із закритою водою і ви заощадите до 19 літрів води в день.

7. Полагодьте труби у ванній, тоді на планеті буде більше питної води.

8. Віддавайте старі мобільники на переробку. На звалищі щороку виявляється близько 130 мільйонів телефонів, з часом вони будуть випускати токсичні елементи в навколишнє середовище.

9. Віддавайте використані батарейки у спеціально відведені місця прийому – так як, в них знаходяться шкідливі речовини. Які завдають велику шкоду людині.

10. Ходіть до магазину зі своїм пакетом – не купуйте їх кожен раз, навіть один не викинутий пакет уже допомога навколишньому середовищу або краще придбати екологічну торбу, яка прослужить на довгий час.

11. Регулярно протирайте лампи і плафони – не всі про це знають, але накопичувальний на поверхні освітлювальних приладів пил здатний знизити ефективність їх роботи на 20-30%. Особливо це актуально для ламп на кухні.

12. Якщо є можливість, більше користуйтеся громадським транспортом, ніж особистим: автобус, що перевозить 50 осіб, витрачає набагато менше палива, ніж 50 автомобілів, які везуть по одній людині. А можна і взагалі купити велосипед або частіше ходити пішки.

13. Завжди вимикайте світло при виході з кімнати, якщо там встановлена лампа розжарювання. У разі флуоресцентних ламп роль грає кількість включень і виключень, тому їх варто вимикати лише у випадку, коли ви виходите з кімнати більш ніж на 15 хвилин.

14. Віддавайте скло на переробку. При переробці скла, рівень забруднення повітря зменшується на 20%, а рівень забруднення води на 50%. А от не перероблене скло може розкладатися мільйони років.

Сподіваюсь, що поради допоможуть вам і вашим друзям. Почати нове життя без шкоди для природи – це завжди актуально!

 

Провідний фахівець з рекреації:

Клименко К.М.

12.10.1017 р.

Контакти:

63436, Харківська область, Зміївський район, с. Коропове, вул. Монастирська, 27

Тел./факс: (05747) 3-09-60, (05747) 3-00-09

E-mail: nppgomolsha@ukr.net

© 2004 - 2018 Національний природний парк "Гомільшанські ліси". Використання матеріалів сайту при наявності посилання на gomilsha.org.ua
Много шаблонов Joomla на JooMix.org