Шановні відвідувачі! Сайт знаходиться в процесі реконструкції, просимо вибачення за можливі тимчасові незручності

Ми у Facebook

Шановні відвідувачі офіційного сайту НПП “Гомільшанські ліси”!

Адміністрація НПП повідомляє, що 29 вересня 2017 року відбудеться міжнародна акція «FSC-п'ятниця» - щорічне свято відповідального ставлення до лісу!!

Організатор акції - Лісова опікунська рада (FSC) - відома у всьому світі організація, що займається підтримкою та просуванням екологічно та соціально відповідального лісокористування. FSC-п'ятниця проводиться в багатьох країнах світу в останню п'ятницю вересня. Вперше святкування FSC-п'ятниці відбулося в 2008 році з ініціативи FSC Великобританії. У глобальному масштабі FSC-п'ятниця була вперше відзначена в 2009 році та з тих пір широко відзначається у всьому світі. Мета акції - привернути увагу людей і бізнесу до проблем лісового сектора, а також зробити акцент на важливості екологічно та соціально відповідальної лісової продукції.

Ліси підтримують і захищають нас, вони дають нам чисте повітря і воду, зберігають біорізноманіття та пом'якшують наслідки зміни клімату. Дерева вловлюють і пов'язують вуглець у міру зростання, перебуваючи на передовій боротьби зі зміною клімату. Крім кисню, ліс дає притулок і їжу для дуже багатьох тварин та птахів. Ліси - це природний генератор! Вони «заряджають» людей, відновлюють їх силу духу, надають їм місця для відпочинку та натхнення.

У цей день, 29 вересня, ми пропонуємо Вам замислитися над тим, які речі з деревини Вас оточують. Точніше про їх походження. Звичайно, Ви можете заперечити, що деревина походить з лісу і що це відомо навіть маленьким дітям. Однак її могли заготовити незаконно, могли завдати шкоди біорізноманіттю, рослинам і тваринам, що живуть в лісі, могли вирубати цінні з екологічної, захисної або соціальної точки зору лісу, пошкодити грунт, водотоки, підріст, тобто погіршити умови відновлення лісу. А якщо цю деревину заготовили з того лісу, де Ви або Ваші близькі любите збирати гриби, ягоди, горіхи або де мешкають рідкісні види тварин та птахів? Напевно Вам не захочеться, щоб вироби з такої деревини оточували Вас?!.

Акція «FSC-п'ятниця» класна і своєчасна! Це ще одна можливість довести свою відповідальність перед природою. FSС виступає за те, щоб ліс приносив максимальну і безперервну користь людям без шкоди для навколишнього середовища і майбутніх поколінь. Безумовно, робітники НПП “Гомільшанські ліси” вирішили взяти участь у глобальній екологічній акції — «FSC-п’ятниця — 2017» на підтримку відповідальному ставленню до лісів та лісових ресурсів у вигляді посадки дерев, очистки лісових масивів від сміття, збір макулатури для вторинної переробки, проведення лекцій в навчальних закладах тощо.

Запрошуємо всіх відвідувачів нашого сайту до участі в акції “FSC-п'ятниця”!

 

Провідний інженер з рекреаційного благоустрою:

Куриндін Ю.П.

29.09.2017 р.

Контакти:

63436, Харківська область, Зміївський район, с. Коропове, вул. Монастирська, 27

Тел./факс: (05747) 3-09-60, (05747) 3-00-09

E-mail: nppgomolsha@ukr.net

© 2004 - 2018 Національний природний парк "Гомільшанські ліси". Використання матеріалів сайту при наявності посилання на gomilsha.org.ua
Много шаблонов Joomla на JooMix.org