Що таке природа? Жива і нежива природа.

(14 голоса, среднее 4.00 из 5)

Почнемо з того, що таке природа? Природа - це весь навколишній світ, що тебе оточує: рослини, тварини, ліси, моря, гори, рівнини.

Природа буває жива та нежива. Жива природа - люди, тварини, рослини, гриби, бактерії, віруси. Нежива природа — Сонце, Місяць, зорі, повітря, вода, гірські породи, ґрунт.

Жива природа не може існувати без неживої. Усім живим організмам потрібні Сонце, повітря, вода. Жива природа постійно впливає на неживу. Так, зелені рослини насичують атмосферу киснем і очищують її від вуглекислого газу. Рослини необхідні для життя тварин, а тварини, в свою чергу, впливають на життя рослин.

Для чого потрібна природа і що вона дає людям? Природа чарує своєю красою. Поглянь довкола: ти побачиш пишні троянди, пухнасті кульбаби, тендітні дзвіночки. Прислухайся: почуєш спів солов'я, кування зозулі, плескіт моря і шум лісу.

Людина – теж творіння природи, але особлива, розумна істота, тому повинна дбайливо ставитись до природи, охороняти її, вивчати її закони.

Людина – це єдина істота, яка перетворює світ природи й утворює свій особистий світ. Світ людини – це світ предметів, створених її працею. Саме людина активно перетворює і свідомо змінює природу нашої планети. Але це втручання має бути продумане, з урахуванням законів розвитку природи, щоб не викликати загибелі рослин і тварин, забруднення води, повітря, обміління річок, зменшення лісових масивів і т. ін. Людству необхідно завжди пам’ятати, що природа – наш спільний дім. І від того, як його оберігають, залежить здоров’я всіх його мешканців.

Провідний фахівець з екоосвітньої діяльності

Сірук О.В.

22.08.2017 р.

 

 

 

Інформацію про НПП «Гомільшанські ліси» ви отримуєте:

Авторизация