8 серпня всі любителі котиків відзначають своє "професійне" свято – Всесвітній день кота.

(0 голоса, среднее 0 из 5)

Кожна людина вважає, що знає про котів якщо не все, то принаймні дуже багато. Але  є такі факти, про які мало хто знає. Наприклад те, що в різних країнах це свято відзначається в різні дні. День котів в Україні та Росії відзначається 1 березня, День кішки в Японії - 22 лютого, у США - 29 жовтня, а Франція День котів відзначає 8 серпня. До речі, в Японії, 22 лютого відзначають не випадково. Їхня киця каже “Ня-Ня-Ня”, що в переводі “2-2-2”, тобто 22 лютого.

Дуже цікаво послухати як в різних країнах кличуть до себе цих пухнастиків. В Англії "пус-пус-пус", в Венгрії "ціц-ціц-ціц",  в Німеччині "міц-міц", в Голландії "пуш-пуш", в Грузії "піс-піс", в Ізраілі "пc-пc-пc", в Італії "мічу-мічу-мічу", в Китаї "мі-мі-мі", в Латвії "мінка-мінка-мінка", в Литві "кац-кац-кац", в Молдові "піс-піс-піс", Татари кажуть " песь-песь-песь ", Чехи кличуть "чі-чі-чі", в Японії "шу-шу-шу".

Всі знають, що в Азії їдять різноманітні екзотичні страви, але мало хто знає,  що одна із їх улюблених страв - коти. Щороку винищується близько чотирьох мільйонів цих милих створінь.

У більшості країн Європи зустріч із чорною кішкою вважають передвісником неприємностей, а от англійці й австралійці вірять, що чорні пухнастики приносять удачу.

Стародавні єгиптяни, коли їх домашня кішка вмирала, в знак жалоби голили брови. Своїх мертвих котів бальзамували й ховали в родинній гробниці. А щоб киця в загробному царстві не голодувала, поряд із мумією кішки клали кілька мумій мишей.

Ще один факт щодо того, як кішки допомогли людям зробити не одне відкриття. Наприклад, у медицині, випадково перекинувши колби з різними речовинами, вийшов зараз широко застосовуваний йод.

Одна із самих дорогих киць в світі є Саванна — це порода кішок, виведена як переміш домашньої кішки і сервала. З'явилася ця порода не так давно в 1986 році. Її вартість коливається від 4-х до 22-х тисяч доларів.

Одна з самих незвичайних кішок є Менкс (манкс) або “Безхвоста кішка”, воістину незвична! Відсутність хвоста у цих тварин - результат природної мутації. Менкс можуть бути повністю позбавлені хвоста або зберігати 2-3 хвостових хребця. Така повна або часткова безхвостих роблять цю породу вельми оригінальною.

Любіть своїх пухнастиків та більше дізнавайтеся про них — це дуже цікаво!

 

Провідний фахівець з

екоосвітньої діяльності

Сірук О.В.

08.08.2017 р.

Звідки ви?

Авторизация