17 червня – Всесвітній день боротьби з опустелюванням і з засухою

(1 голос, среднее 5.00 из 5)

17 червня щорічно весь світ відзначає День боротьби з опустелюванням і з засухою. Це свято у 1994 році було проголошено Генеральною Асамблеєю ООН. Цього року в Парижі підписали Міжнародну конвенцію, в якій проголошувалися заходи боротьби з опустелюванням, 26 грудня 1996 року вона вступила в силу. Цей день, 17 червня всім державам пропонувалося присвячувати підвищенню інформованості про необхідність співпраці в цьому питанні, про наслідки, до яких може призвести посуха, і про заходи, які вживаються державою у рамках підписаної Конвенції.

Опустелювання – це не тільки глобальна екологічна проблема, але і величезна соціально-економічна проблема. Сьогодні опустелювання, тобто втрата біологічної продуктивності земель, являє собою одну з найбільш серйозних загроз сучасного суспільства. Більш ніж 100 країн світу піддаються цій проблемі, тобто, загрозі піддається одна п’ята частина населення нашої планети. Опустелювання може послужити причиною міграції 60 мільйонів чоловік посушливих районів Африки до Європи чи Північної Африки.

У різних регіонах нашої планети опустелювання проявляється практично повним знищенням рослинного покрову на величезних територіях і появою ландшафтів з рухомими пісками. Процес опустелюванням є основною причиною того, що ресурси родючих земель скорочується в глобальних розмірах.

Є чотири основні види діяльності людини, які  призводять до деградації і опустелювання земель –це надмірна культивація землі, перевипас, посилений вплив на пасовища, вирубка лісів і неправильне зрошення.

Всесвітній день боротьби з опустелюванням і засухою покликаний звернути увагу громадськості на необхідність міжнародної співпраці в боротьбі з опустелюванням і наслідками засухи, а також нагадати про необхідність здійснення Конвенції по боротьбі з опустелюванням.

В цей день активісти висаджують дерева, кустарними, обробляють грунт. Влаштовують конференції, просвітницькі лекції, семінари, форуми. В освітніх установах проводять тематичні заняття, обговорюються методи дбайливого поводження з природними ресурсами.

Закликаємо всіх не бути байдужими і внести свій вклад у збереження нашої планети.

Фахівець І категорії з рекреації

Проценко Н.В.