Всесвітній день очистки водойм

(1 голос, среднее 5.00 из 5)

Всесвітній день очистки водойм відзначається в Україні  та в інших країнах СНГ кожного року в перших числах червня. В 2017 році він прийшовся на 4 червня. В СНГ це свято відзначають влітку, в зв’язку із кліматичними умовами, які не дозволяють проводити очистку водойм та берегів восени, так як це відбувається в інших країнах. Цей день зазвичай відзначають два вихідних дні – в суботу та неділю.

Ініціатори свята є члени американської професійної Асоціації інструкторів по дайвінгу (PADI). Вперше він пройшов в багатьох країнах світу у 1995 році. На території СНГ відзначається з 2003 року.

В проведенні свята приймають участь дайвери, добровольці та екологічні організації. Створюються  громадські групи для прибирання сміття  із громадських місць відпочинку. Допомагають при цьому учні, студенти, підприємці, некомерційні організації та волонтери. Щоб підтримати в участниках акції дух свята, організатори проводять конкурси та  змагання.

В штаті Нью-Йорк у 2014 році  в проведенні свята брали участь 6 тисяч добровольців. Вони зібрали  46 тон сміття по берегам лінії штату.

В 2015 році на берегах річки Гудзон та в водоймах Кетскилла було зібрано 1134 кг сміття.

Згідно із даними благодійної організації «Фонд Эллен Макартур», кожної хвилини  у водойми планети падає 9-15 тон пластикового сміття. Вчені  стверджують, що  до  2050 року кількість сміття, яке попадає в море, перевищить кількість риби.

Як ви дізнались про сайт НПП «Гомільшанські ліси»?

Авторизация