Всесвітній день охорони навколишнього середовища

(0 голоса, среднее 0 из 5)

День охорони навколишнього середовища

5 червня відзначається Всесвітній день охорони навколишнього середовища. 11 травня 1971 року генеральному секретареві ООН надійшло звернення, яке підписали 2200 діячів науки й культури з 23 країн світу. Вони попереджали людство про безпрецедентну небезпеку, що загрожує йому у зв’язку із  забрудненням навколишнього середовища: «Або ми покінчимо із забрудненням, або воно покінчить із нами».

У 1972 році у Стокгольмі відбулася Всесвітня конференція із захисту навколишнього середовища, на якій були присутні повноважні представники 113 держав. Учасники конференції ухвалили рішення щодо щорічного проведення Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища 5 червня.

Офіційно  Всесвітній день охорони навколишнього середовища був заснований Генеральної асамблеєю ООН на її 27-й сесії 15 грудня 1972 року (резолюція № A/RES/2994 (XXVII)). Також була заснована нова організація в системі ООН — Програма ООН по навколишньому середовищу, під егідою якої з тих пір і відзначається всім світовим співтовариством щорічно День охорони навколишнього середовища.

Це свято  покликане привернути увагу світової спільноти до проблем навколишнього середовища та сприяти розумінню того, що основною рушійною силою природоохоронних заходів є людський фактор.

Ми всі живимо на одній планеті, і забруднюючи її, шкодимо, у першу чергу, самим собі та своїм нащадкам. В цей день - прекрасна нагода зробити разом хоча б один крок для покращення стану довкілля: посадити дерево, прибрати подвір’я тощо.

Саме від нас залежить наше майбутнє!

Як часто ви відвідуєте Національний парк "Гомільшанські ліси"?

Авторизация