10 травня – Міжнародний день мігруючих птахів

(0 голоса, среднее 0 из 5)

Птахи відомі своєю здатністю мігрувати. Звичайно ми помічаємо це навесні або восени, а зараз вже майже почалось літо. Але міграції птахів насправді відбуваються постійно, і навіть сьогодні до своїх місць гніздування у тундрі не долетіли гуси, які зупинялись на наших озерах у квітні, а до нас з півдня ще не прилетіли деякі дрібні птахи.

Це свято бере початок зі Сполучених Штатів, воно покликано привернути увагу до проблем перелітних птахів. Пролітаючи різні країни та різні природні зони, мігруючі птахи стикаються з різними складнощами: полювання, знищення місць їх існування, розлякування. Існують приклади, коли зусилля з охорони деяких рідкісних видів птахів у одній країні були зведені нанівець знищенням цих же птахів у інших підчас міграції. Охорона мігруючих птахів потребує міжнародної кооперації, тому це не тільки свято птахів, але й день, коли варто згадати про кооперацію між людьми.

Кожного року підчас святкування міжнародного дня мігруючих птахів роблять акцент на якихось конкретних проблемах. Цього року головним предметом є збереження місць зупинки перелітних птахів. Більшість птахів підчас міграції повинні періодично зупинятись та поповнювати свої запаси. Роблять вони це у безпечних та багатих кормом місцях. Інколи в таких місцях утворюються великі скупчення птахів, і пам’ять про такі місця передається з птахами покоління в покоління. Наприклад, водоплавні птахи люблять великі озера, а лісові птахи у степу можуть зупинятись у лісосмугах та чагарниках. Варто докладати зусиль до збереження таких місць зупинки та обмежувати занепокоєння птахів у таких місцях.

Науковий співробітник: Яцюк Є.О.

Як ви дізнались про сайт НПП «Гомільшанські ліси»?

Авторизация