21 березня – Міжнародний день лісів

(0 голоса, среднее 0 из 5)

Вперше ідея відзначати Міжнародний день лісу виникла на 23-й Генеральній Асамблеї Європейської конфедерації сільського господарства в 1971 р. Роком пізніше Всесвітня Продовольча і сільськогосподарська організація при ООН (ФАО) підтримала ідею Міжнародного дня лісу як привід проінформувати суспільство про важливість збереження лісів.

Було прийнято рішення про святкування цього дня щорічно по всьому світу 21 березня - в день осіннього рівнодення в Південній півкулі і весняного рівнодення в Північній півкулі.

Основне завдання Міжнародного дня лісу - підвищити обізнаність мешканців планети про значущість лісових екосистем, збереження їх в справжньому стані, основні заходи їх захисту, відтворення та відновлення.

Проблема збереження лісових багатств планети стоїть у ряді найважливіших екологічних проблем сучасності. Кожну секунду Земля втрачає більше 1,5 гектарів незайманого лісу - природних легких планети, місця проживання багатьох тварин і рослин.

Історично скорочення лісових масивів тісно пов'язується зі зростанням чисельності населення і господарською діяльністю людини. За оцінками деяких експертів, за 10 тис. років людина знищіла лісу на площі 26 млн км2 (це набагато більше площі будь-якої з Америк і майже дорівнює площі Африки). Але поряд з цим, насадження гинуть від пожеж, комах-шкідників, хвороб, несприятливих погодних умов і цілого ряду інших причин.

Як відзначають біологи, зменшення площі лісових масивів веде до негативних процесів, які мають глобальне значення: ерозії грунту, скорочення різноманітності рослинного і тваринного світу, деградації водних басейнів, збільшення вмісту вуглекислого газу в атмосфері, зниження кількості промислової і паливної деревини, а в кінцевому підсумку - до зменшення потенціалу життєдіяльності людства.

У цей день у багатьох країнах світу проводяться різноманітні заходи, спрямовані на захист лісів і зелених насаджень.

НПП “Гомільшанські ліси” нагадують, що  всі бажаючі можуть прийняти участь у заході присвяченому Міжнародному дню лісу та  посадити дерево або кущ біля свого будинку, це не займе багато часу, а тільки буде прикрашати Ваше подвір’я.

 

З повагою НПП “Гомільшанські ліси”

 

Провідний фахівець з рекреації

Клименко К.М.

21.03.2017 р.

Як ви дізнались про сайт НПП «Гомільшанські ліси»?

Авторизация