Міжнародний день біорізноманіття (22 травня)

Біорізноманіття – це різноманітність життя на Землі. Воно включає всі організми, види та популяції, генетичні варіації, комплексні сукупності спільнот та екосистем, а також їх зв’язків з навколишнім середовищем.

Подробнее...

Співробітники парку відвідали Зідьківську загальноосвітню школу І-ІІІ ст. ім. Г.І. Ковтуна.

15.05.2018 року співробітники національного парку відвідали другі та треті класи Зідьківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. ім. Г.І. Ковтуна . Надали цікаву інформацію про НПП "Гомільшанські ліси" та з приводу Всесвітнього дня мігруючих птахів, розповіли дітлахам про пернатих  України та їх різновиди”. До уроку додавалася яскрава презентація та розвиваючі ігри на дану тему.

Подробнее...

Пізні міграції птахів та особливості весняного міграційного сезону 2018 року.

Весна 2018 року видалась дуже пізньою, танення снігу почалось наприкінці 20-х чисел березня, а тепло стало лише наприкінці першої декади квітня. Через це строки міграцій птахів першої хвилі змістились на значно пізніші дати, а тривалість міграції була незначною. Наприклад, міграція білолобої гуски через територію Зміївського району тривала протягом 2 тижнів – у першій половині квітня (зазвичай – з початку березня до 20 квітня). Перші реєстрації дроздів (співочий, чорний) відносяться до 24 – 25 березня, хоча зазвичай це середина місяця. Ближче до початку квітня розпочалась вокалізація (спів) жайворонка лісового, зябликів, зеленяків та вівсянок звичайних, хоча у попередні роки спостережень (2007 – 2017) їх інтенсивний спів можна було почути у середині березня.

 

Подробнее...

Сезон відпочинку розпочався!

Шановні мешканці та гості Змієва і Зміївського району!

З 13 квітні 2018 року на території Національного природного парку «Гомільшанські ліси» розпочався сезон відпочинку.

Запрошуємо Вас відвідати пішохідні екологічні та краєзнавчі маршрути, відпочити на узбережжі мальовничих заплавних заток, озер та річки Сіверський Донець, поставити свій наметовий табір.

Нагадуємо, що послуги, які будуть надавати установою, затверджені згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2000 р. № 1913 «Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися бюджетними установами природно-заповідного фонду» (зі змінами згідно Постанови КМ  № 827 від 02.06.2003 р.).

На підставі ст. 47 Закону України «Про природно-заповідний фонд» буде здійснюватися збір плати за надання рекреаційних, екскурсійних послуг та за відвідування території парку.

Збір коштів на території НПП «Гомільшанські ліси» буде здійснюватися касиром квитковим за допомогою реєстратора розрахункових операцій (РРО - касовий апарат).

За додатковою інформацією звертатися:

Тел.: (05747) 3-00-09 або (095) 547 9562

Юридична адреса: 63436, Харківська обл., Зміївський район, с. Коропове, вул Монастирська, 27.

Візит-центр: м. Зміїв, вул. Адміністративна, 25

e-mail: Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript

http://www.gomilsha.org.ua

 

Адміністрація НПП «Гомільшанські ліси»

Всесвітній день мігруючих птахів.

Птахи відіграють важливу роль у природі та житті людини. В природних умовах існують складні взаємозв’язки між птахами й рослинами, з одного боку, та між птахами й іншими тваринами – з іншого. Частина птахів щороку мігрує з далекої півночі на далекий південь і повертається назад. Завдяки діяльності мігруючих птахів підтримується баланс екосистеми в цілому. Міграція птахів, є одним із індикаторів біорізноманіття, здоров'я екосистеми, змін клімату.

 

Подробнее...

Про котів та собак (Чому не співають солов’ї?)

Сонце гріє, вітер віє

З поля на долину,

Над водою гне з вербою

Червону калину;

На калині одиноке

Гніздечко гойдає.

А де ж дівся соловейко?

Не питайне знає.

Т.Г. Шевченко

Є багато людей, які люблять тварин. Спілкування з тваринами допомагає нам краще розуміти один одного, робить наше життя багатшим на емоції. Собаки, кішки, папуги, хом’яки та поросята, корови та коні, акваріумні рибки роблять нас щасливими. Найбільш чисельна група безумовно коти та собаки. Котів раніш заводили для того, щоб здихатись мишей та пацюків. Собак – для охорони та полювання. Останнім часом коти та собаки – це просто наші друзі. Кіт може і не ловити мишей. А собака не охороняти будинок. Нам достатньо, щоб вони просто зустрічали нас із роботи, та були членами родини. Старим людям вони часто замінюють дітей та онуків, що поїхали десь далеко, та тільки зрідка провідують їх.

Подробнее...

Зі святами 8-9 травня!

(1 голос, среднее 5.00 из 5)

С Днем пам’яті та примирення
та Днем перемоги над нацизмом у Другій світовій війні!

В Україні 8 та 9 травня відзначаються 2 державних свята – День пам’яті та примирення 8 травня, та День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні – 9 травня. Обидва ці дні проходять заходи, метою яких є збереження пам’яті про жертви Другої світової війни, що вважається найстрашнішим військовим конфліктом в історії. Подібні заходи проходять в багатьох інших країнах, яких торкнулось військове лихоліття.

Колектив НПП «Гомільшанські ліси» поздоровляє всіх, хто пережив ту війну, і бажає здоров’я, сил і позитивного настрою. Ваше покоління було опорою для відбудови зруйнованих міст і сіл, розбудовування нового життя, виховання у нащадків найкращих рис людини і громадянина.

Наші вітання всім співвітчизникам! В Україні знову неспокійно, чимало наших громадян постраждало через страшні події на Донбасі. Але ми впевнені, що невдовзі розум переможе і мир царюватиме в нашій державі!

Зі святами, українці!

Колектив НПП «Гомільшанські ліси»

Суботник 21 квітня 2018 року

В рамках всеукраїнської акції «За чисте довкілля» 21 квітня 2018 року на території національного  природного  парку «Гомільшанські ліси» був проведений екологічний суботник, в якому прийняло участь приблизно 80 чоловік, а саме: працівники НПП «Гомільшанські ліси», Зміївська Районна рада , Харківська обласна екологічна інспекція та представники партії «За життя» на чолі з Евгенієм Мураєвим.

Під час суботника від сміття та листя  було прибрано територію рекреаційних пунктів «Березовий гай», «Косач пришляховий».

Залучилися й до самої популярної туристичної стежки «Козача гора», на її території також прибрали сміття, відремонтували сходи та перила, і поновили могилу невідомому солдату. На маршруті були встановлені нові інформаційні щити, та інші елементи благоустрою.

 

Подробнее...

21 квітня – День довкілля.

Щороку, в третю суботу квітня, коли наша планета Земля вже готова до весняного оновлення, в Україні святкують День довкілля. Головною метою цього свята є поліпшення стану української природи. Багато заходів, що покликані відзначити цей день, проводяться на міському, обласному та державному рівні. Це і озеленення територій, і прибирання парків, алей, і проведення різноманітних конкурсів на екологічну тематику, і організація конференцій, лекцій на тему охорони природи.

Подробнее...

Суботник в с. Коропове.

12  Квітня 2018 року, з метою поліпшення стану довкілля, естетичного  та санітарного стану рекреаційних пунктів на території НПП «Гомільшанські ліси» був проведений суботник, приурочений до дня благоустрою.  Працівниками відділу рекреації пропаганди та екоосвіти був наведений лад на пунктах вздовж дороги в с. Коропове: поряд з базою відпочинку «УООР», рекреаційною ділянкою Косач пришляховий, Березовий гай. також надали охайності клумбам біля контори в с. Коропове. В той самий час відділом коропівського природоохоронного відділення було прибрано Козачу Гору.

Подробнее...

Як ви дізнались про сайт НПП «Гомільшанські ліси»?

Авторизация