В Харківській області почалася операція «Первоцвіт».

Зі сходом снігового покриву на території Національного природного парку «Гомільшанські ліси» в березні – квітні розпочнуться заходи щодо збереження ранньоквітучих, ендемічних, реліктових і таких, що знаходяться під загрозою знищення рослин, а також рослин занесених до Червоної книги України так званих «Первоцвітів». Такі заходи будуть проводитись за участі представників Державної екологічної інспекції, Головного управління національної поліції, природоохоронних громадських організацій.

Подробнее...

14 березня – день дій проти гребель.

«За річки, за воду, за життя!»

Всім нам відомо, що вода – це джерело життя. В житті кожної людини значення води важко переоцінити , і хоч вона не має ні кольору, ні запаху, вона є необхідною для всіх форм існування. Крім того, вода фігурує скрізь… не будь то побут, промисловість, сільське господарство, скоріше кажучи,  немає такої сфери людської діяльності, де не потрібна була б вода.  Існує один вислів : «Ми пізнаємо цінність води лише коли колодязь пересихає». Це насправді так, адже, в усьому світі завжди була і буде актуальна проблема якісного водопостачання, ми всі хочемо пити чисту воду, хочемо купатися в чистій прозорій річці, коли прийде літо,а мало хто замислюється про збереження цього найголовнішого ресурсу нашої планети.

Подробнее...

3 Березня - день захисту дикої природи.

(1 голос, среднее 5.00 из 5)

3 Березня було прийнято Конвенцію, що регулює міжнародну торгівлю рідкісними видами флори і фауни. Мета цієї конвенції – гарантія того, що міжнародна торгівля дикими тваринами і рослинами не буде створювати загрози їх виживанню. Україна приєдналась до Конвенції 14 травня 1999 року. Проблема збереження дикої природи є актуальною для нашого регіону. Територія національного природного парку «Гомільшанські ліси» відзначається  багатою різноманітністю  рослин і тварин. Більшість видів занесені до Червоної книги України та до різноманітних червоних списків.

Подробнее...

Правила поведінки на льоду під час зимової риболовлі.

На території НПП «Гомільшанські ліси» розташовані численні водойми та протікає річка Сіверський  Донець, які  взимку привертають велику кількість рибалок для підлідного лову риби. Зимова рибалка не є простою ловлею риби для харчування і задоволення своїх насущних потреб. Це неабияке зняття стресу і відновлення нервової системи людини, «лікувальна терапія» від прискорених і напружених темпів сучасного життя. А ще – це чудовий відпочинок на природі.

Подробнее...

Співробітники парку відвідали всі п’яті класи Чемужівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

НПП "Гомільшанські ліси" 23 лютого знову відвідали Чемужівську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів. Навчально – пізнавальні уроки на тему “Тваринний світ парку” провели у всіх п’ятих класах. Інформація як завжди була дуже насичена, але пізнавальна та цікава для малечі. Всі слухали з великим задоволенням та задавали питання. В ході уроку була показана презентація та малюнки за даною темою. А в кінці уроку зіграли у вікторину для закріплення матеріалу.

Подробнее...

Співробітники парку відвідали початкові класи Чемужівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

НПП "Гомільшанські ліси" 20  та 21 лютого відвідали Чемужівську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів. Навчально – пізнавальні уроки на тему “Тваринний світ парку” провели у всіх других, третіх та четвертих класах. Інформація була дуже насичена, але пізнавальна та цікава для малечі. Всі слухали з великим задоволенням та задавали питання. В ході уроку була показана презентація та малюнки за даною темою. А також в кінці уроку зіграли у вікторину для закріплення матеріалу.

Подробнее...

Кліщовий бореліоз (хвороба Лайма)

Весною до життя прокидаються іксодові кліщі, які переносять збудників кліщового вірусного енцефаліту, кліщового бореліозу та багато інших. Кліщі паразитують практично на всіх видах лісових та свійських тварин, а також на багатьох видах птахів, які харчуються на землі. При кровосмоктанні кліщі втягують з кров’ю і збудників інфекцій, які потрапляють у кишківник та слинні залози комахи. В організм людини збудники захворювань потрапляють із слиною кліща під час кровосмоктання, або при роздавлюванні кліща та наступному втиранні його фекалій у пошкоджені ділянки шкіри.

Подробнее...

19 лютого День захисту морських ссавців.

19 лютого екологами всього світу відзначається День захисту морських ссавців, або ще його називають Днем китів. І ми, як природоохоронна установа , не можемо оминути цей день, адже по-перше, кожна жива істота на Землі має право на життя і на захист, і по-друге, цікавим фактом є те, що на теренах українських морів немає велетнів – китів, але мешкають  не менш прекрасні, найдивовижніші і найрозумніші представники виду морського ссавця – дельфіни. Їх в Азовському та Чорному морі є три види: афаліни, білобочки й разовки. Вони занесені до Червоної книги України та до Міжнародного Червоного списку. Нажаль, в останні роки  значно зменшилась популяція дельфінів , основними причинами є браконьєри-рибалки та забруднення Чорного та Азовського морів. Сумний показник може збільшуватись, якщо люди й надалі будуть ігнорувати охорону цих тварин, і вже в найближчому майбутньому історії про дельфінів і про китів залишаться тільки розповідями з книг. Адже кожен зниклий вид – це непоправна втрата: все, що зникає в тваринному світі, – зникає назавжди.

Подробнее...

Масляна 2018

Святкові традиції нашого народу завжди вражали своєю щедрістю, щирістю та неабиякою атмосферою, яка надихає людей на добро. Завершенням зимових свят – Нового Року , Різдва, Водохреща є найвеселіше й найситніше свято – Масляна . В 2018 році Масляний тиждень триватиме з 12 по 18 лютого, тобто вже з сьогоднішнього дня кожна українська родина куштуватиме смачні млинці. Багатьом людям млинці нагадують сонце, і не дивно, бо невдовзі зима закінчиться і тепле сонечко принесе з собою таку довгождану весну, а наївшись смачних масляних «сонечок», людина отримає частинку сонячного світла і тепла.

Подробнее...

Звідки ви?

Авторизация