Інвентаризація фауни хижих птахів

2005-2010 експедицій по інвентаризації фауни хижих птахів лісових масивів долини р. Сіверський Донець, р. Мерли та степових регіонів Харківщини.

 

Протягом 2005 – 2010 рр. наукові співробітники НПП «Гомільшанські ліси» С.Г. Вітер та Є.О. Яцюк проводили інвентаризацію фауни хижих птахів степових байрачних дібров та лісових масивів долини Сіверського Дінця на території Харківського, Барвінківського, Ізюмського, Пєрвомайського, Зміївського, Чугуївського, Богодухівського, Краснокутського та Балаклійського районів. Усього пройдено 5800 км. піших маршрутів, виявлено бл. 1200 гніздових пар хижих птахів. Було обстежено: долину р. Сіверський Донець між смт. Печенеги та с. Студенок, долину р. Мож від м. Мерефа до м. Зміїв, долину р. Мерла від смт. Гути до с. Любівка, степові райони в межах зазначених вище адміністративних одиниць області.

    Дослідження проводили як у зимовий період (облік звичних на зимівлі хижаків – яструбів, польових лунів та зимняків-мишеїдів, а також виявлення місць зимівлі не чисельних та рідкісних видів – орлана-білохвоста, беркута, підсоколика малого, сокола мандрівного), так і впродовж періоду гніздування птахів – навесні та влітку. Дослідження гніздової фауни дозволило виділити місця постійного гніздування таких рідкісних, занесених до «Червоної книги України» видів, як орел-могильник (імператорський орел, 47 пар), орлан-білохвіст (17), малий та великий підорлики (4 та 8 пар відповідно), орел-карлик (не менше 70 – 80 пар), канюк степовий (близько 70 пар).

    Основні регіони концентрації рідкісних видів птахів та місця реєстрації рідкісних видів рептилій та амфібій було внесено до «Державного Кадастру Тваринного Світу України». Також до Кадастру внесли ділянки, на яких протягом проведення даної інвентаризації також були відмічені рідкісні види плазунів та амфібій («Червона книга України», додатки до Бернської конвенції).

Ви їдете до НПП «Гомільшанські ліси» з метою:

Авторизация