Експедиції

Співробітники наукового відділу НПП мають високу кваліфікацію у тих галузях природничих наук на яких вони спеціалізуються. Тому часто їх залучають для обстежень інших території. До того ж, тварини та рослини не дуже розуміються на тому де саме проходить межа НПП. 
У даному розділі подано стислу інформацію щодо експедицій, що були здійснені до 2010 року, оскільки вже з кінця 2009 на базі НПП було створено Міжвідомчу науково-дослідну лабораторію з метою саме впровадження наукових та природоохоронних напрацювань за межами НПП.


Інвентаризація фауни хижих птахів

2005-2010 експедицій по інвентаризації фауни хижих птахів лісових масивів долини р. Сіверський Донець, р. Мерли та степових регіонів Харківщини.

 

Протягом 2005 – 2010 рр. наукові співробітники НПП «Гомільшанські ліси» С.Г. Вітер та Є.О. Яцюк проводили інвентаризацію фауни хижих птахів степових байрачних дібров та лісових масивів долини Сіверського Дінця на території Харківського, Барвінківського, Ізюмського, Пєрвомайського, Зміївського, Чугуївського, Богодухівського, Краснокутського та Балаклійського районів. Усього пройдено 5800 км. піших маршрутів, виявлено бл. 1200 гніздових пар хижих птахів. Було обстежено: долину р. Сіверський Донець між смт. Печенеги та с. Студенок, долину р. Мож від м. Мерефа до м. Зміїв, долину р. Мерла від смт. Гути до с. Любівка, степові райони в межах зазначених вище адміністративних одиниць області.

Подробнее...

2006-2010 – Заповідник «Белогорье» (Белгородська область, Росія).


 Заповідник «Белогорье» розташований у сусідній області, його головний офіс на відстані лише однієї години їзди від Харкова. Таке розташування, та особисті контакти директора «Белогорья» Олександра Семеновича Шаповалова з харківськими природоохоронцями та зоологами, зумовили тісну співпрацю з цією установою, що здійснюється більше 10 років. 
 Тільки-но створений НПП «Гомільшанські ліси» вже у перші роки своєї роботи знайшов собі організацію партнера саме у заповіднику «Белогорье». Поїздки та експедиції співробітників та науковців обох установ один до одного здійснюються з 2006 року. 
 Нижче наведено інформацію по двох основних напрямках співробітництва НПП з заповідником «Белогорьє»: це участь у експедиціях по території Белгородської області у літній період, та участь у обліках ратичних звірів у зимовий період на ділянці «Лес на Ворскле». 

Подробнее...

Травень 2009 Тростянецький Держлісгосп

Мета експедиції оглянути найстарішу ділянки дубового лісу відому для північного-сходу України. Це так звані урочище Нескучне та Краснотростянецька лісова дослідна станція. Завданням було переконатись, що дубові ліси можуть добре себе почувати у віці 300-400 років. Оскільки дуже часто з вуст керманичів лісової галузі доводиться чути, що: «Ще 5, ну максимум 10 років і дуб випаде з першого ярусу та утвориться суцільний кленовник або липняк.» Ці аргументи приводяться на користь суцільним рубкам.

Подробнее...

Ви потрапляєте до НПП «Гомільшанські ліси» як:

Авторизация