Акція "Не рубай ялинку"!!!

«Я зірвав квітку – і вона зів'яла.

Я зловив метелика – і він помер у мене на долоні.

І тоді я зрозумів: доторкнутися до природи можна лише серцем!»


Лише серцем можна відчути природу. Не рвати рослини, не намагатись неволити їх, а саме відчувати, бачити, вдихати їхній живий аромат. Всі ми любимо прогулянки по лісі, не залежно від пори року. Ми знаємо, які чарівні дерева наші хвойні красуні. Та нам хочеться, щоб вони належали лише нам, радували наші очі, хай ненадовго, зате яскраво… Постоїть така красуня місяць, і підуть її залишки на смітник. І не буде вона більше нікого радувати, ні вдома, ні в лісі. Давайте полишимо практику рубати ялинки і ставити їх на Новий рік. Зрештою, це радісне свято можна відзначати без зрубаних дерев.

В Україні протягом ряду років в грудні проходить акція, яка спрямована на реформування людського ставлення до природи: замість споживацького – дружнє. Ми повинні полишити хибну думку, що все в природі призначене для того, щоб радувати людей і задовольняти їхні забаганки. Люди – такі ж істоти, як і рослини чи тварини. Тому збереження, а не руйнування навколишнього середовище – наш першочерговий обов´язок. Починати можна з малого – давайте навчимося проводити зустріч Нового року без використання дерев, які невдовзі викинемо. Давайте збережемо життя зеленим красуням і замінимо їх на новорічну композицію з підручних матеріалів. Це не менш красиво, а використовувати такі штучні композиції можна не один рік.

Новорічна композиція з підручних матеріалів

З чого можна створити святкову композицію, щоб вона створила атмосферу свята? Будь з чого! Найбільш придатні матеріали: шишки, сухі гілки, вата, тканина, нитки, папір, фарби та багато інших. Національний природний парк «Гомільшанські ліси» вже не перший рік проводить передноворічні акції з метою збереження живих ялинок, і за цей період у нас накопичилось чимало ідей і робіт, які ми створили власними силами або нам їх надіслали діти і дорослі. В попередні роки ми розміщували найкращі роботи учасників акції, які найкращим чином демонструють те, що новорічні свята чарівні і веселі і без зрубаних дерев. Використовуючи доступні екологічні матеріали, які не забруднюють навколишнє середовище, навіть маленькі діти в змозі прикрасити власну домівку. Це можна зробити індивідуально, витративши всього кілька годин, а можна запросити на допомогу друзів, батьків, бабусь, дідусів! Ми впевнені, що створення новорічної святкової композиції додасть гарного настрою всім без винятку. Головне – запастись великими й маленькими шишками, горішками, яскравими тканинами, кольоровим папером та іншими матеріалами, які ви бажаєте використовувати.

А ми вам пропонуємо декілька ідей для новорічної композиції:

 

 

 

 

 

 

 

Красиво? Тоді за роботу! Не забудьте сфотографувати свою композицію і надіслати нам 1 чи декілька фотографій на електронну адресу НПП «Гомільшанські ліси» Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript

Ми оберемо найяскравіші ідеї та розмістимо їх в себе на сайті.

Чекаємо ваші фото з 10 до 30 грудня 2016 року.

Як ви дізнались про сайт НПП «Гомільшанські ліси»?

Авторизация