«Життя тварин в зимовому лісі»

«Життя тварин в зимовому лісі»


(екологічне заняття, проведене у 5 класі Зміївської ЗОШ № 2 I-III ст.)

 

18 січня 2013 року представники НПП «Гомільшанські ліси» - співробітники відділу рекреації, пропаганди та екоосвіти Міненкова Яна та Пришибська Аліна - провели екоосвітні заняття в 5-А і 5-Б класі Зміївської загальноосвітньої школи №2 І-ІІІ ступенів міста Змієва на тему: «Життя тварин в зимовому лісі». Під час уроку учні прослухали розповідь про життя диких тварин (таких як лось, олень, лисиця, косуля, заєць, кабан, білка) у зимовому лісі та про те, де живуть, чим харчуються звірі нашого лісу взимку.

 

Під час лекції діти задавали питання, розповідали історії про тварин зі свого життя, та найбільше з усіх тварин-мешканців НПП «Гомільшанські ліси» учнів зацікавили кабан і лисиця: саме під час розповіді про них учні в класі особливо активізувалися, почали жваво задавати цікаві питання і розповідати, що вони знають про цих тварин.

Діти з захопленням слухали про лісових птахів, розповідали, яких вони знають пташок, яких бачили на вулиці, на подвір`ї школи або вдома. Школярі з розумінням підійшли до того, що зимуючим птахам необхідна наша допомога, їх потрібно підгодовувати в холодну пору року, розвішувати годівнички. Виявилося, що переважна більшість учнів вже мають дома годівниці і піклуються про зимівлю птахів, адже для будь-якої пташки страшнішим взимку є голод, а не холод.

Впродовж уроку учні також пройшлися по слідах диких лісових тварин, їм було дуже цікаво по фотографії вгадувати слід тварини. Були озвучені різні  веселі версії, але в основному всі сліди легко визначалися дітьми.

Отже, в результаті проведеного заняття учні згадали все, що вони знають про лісових птахів та звірів. Сподіваємось, кожен дізнався і дещо нове для себе та зробив правильні висновки з почутого.

Загалом, заняття пройшло в дружній атмосфері. По завершенню уроку співробітники національного парку запропонували всім учням  ознайомитись з друкованими матеріалами. Учні з помітною цікавістю скористались можливістю переглянути «Гомільшанський вісник» та яскравий тематичний буклет. Наостанок співробітники НПП «Гомільшанські ліси» запросили учнів та вчителів школи відвідати цікаві пізнавальні екскурсії на території нашого парку і впритул наблизитися до чарівної краси природи нашого рідного краю.

 

А.Мельникова, фахівець рекреаційного відділу НПП «Гомільшанські ліси»

Звідки ви?

Авторизация