• PDF

«Життя тварин в зимовому лісі»


(екологічне заняття, проведене у 5 класі Зміївської ЗОШ № 2 I-III ст.)

 

18 січня 2013 року представники НПП «Гомільшанські ліси» - співробітники відділу рекреації, пропаганди та екоосвіти Міненкова Яна та Пришибська Аліна - провели екоосвітні заняття в 5-А і 5-Б класі Зміївської загальноосвітньої школи №2 І-ІІІ ступенів міста Змієва на тему: «Життя тварин в зимовому лісі». Під час уроку учні прослухали розповідь про життя диких тварин (таких як лось, олень, лисиця, косуля, заєць, кабан, білка) у зимовому лісі та про те, де живуть, чим харчуються звірі нашого лісу взимку.

 

Під час лекції діти задавали питання, розповідали історії про тварин зі свого життя, та найбільше з усіх тварин-мешканців НПП «Гомільшанські ліси» учнів зацікавили кабан і лисиця: саме під час розповіді про них учні в класі особливо активізувалися, почали жваво задавати цікаві питання і розповідати, що вони знають про цих тварин.

Діти з захопленням слухали про лісових птахів, розповідали, яких вони знають пташок, яких бачили на вулиці, на подвір`ї школи або вдома. Школярі з розумінням підійшли до того, що зимуючим птахам необхідна наша допомога, їх потрібно підгодовувати в холодну пору року, розвішувати годівнички. Виявилося, що переважна більшість учнів вже мають дома годівниці і піклуються про зимівлю птахів, адже для будь-якої пташки страшнішим взимку є голод, а не холод.

Впродовж уроку учні також пройшлися по слідах диких лісових тварин, їм було дуже цікаво по фотографії вгадувати слід тварини. Були озвучені різні  веселі версії, але в основному всі сліди легко визначалися дітьми.

Отже, в результаті проведеного заняття учні згадали все, що вони знають про лісових птахів та звірів. Сподіваємось, кожен дізнався і дещо нове для себе та зробив правильні висновки з почутого.

Загалом, заняття пройшло в дружній атмосфері. По завершенню уроку співробітники національного парку запропонували всім учням  ознайомитись з друкованими матеріалами. Учні з помітною цікавістю скористались можливістю переглянути «Гомільшанський вісник» та яскравий тематичний буклет. Наостанок співробітники НПП «Гомільшанські ліси» запросили учнів та вчителів школи відвідати цікаві пізнавальні екскурсії на території нашого парку і впритул наблизитися до чарівної краси природи нашого рідного краю.

 

А.Мельникова, фахівець рекреаційного відділу НПП «Гомільшанські ліси»

НПП "Гомільшанські ліси"

Як часто ви відвідуєте Національний парк "Гомільшанські ліси"?

Жодного разу не були - 43.9%
Час від часу відпочиваю - 31.7%
Часто буваю - 24.4%

Результаты: 41

Еколого-освітня діяльність

Авторизация