Екологічні стежки

Екологічні стежки


Екологічні стежки – це спеціально обладнані маршрути, що прокладені по найбільш цікавих місцях зони регульованої рекреації. Кожна екологічна стежка обладнана місцями для відпочинку, навісами від непогоди та інформаційними стендами, на яких розміщено інформацію про природу Парку. Кожна стежка має свою тематику, і для того, щоб найкращим чином ознайомитися з територією пропонуємо проходити кожну зі стежок з екскурсоводом. Зараз в Парку діють три екологічні стежки, всі вони починаються в селі Коробов Хутір:


1. Коропівське городище.


Ця стежка веде до Коропівського городища, пам'ятника скіфських та слов'янських часів. Шлях починається біля з найстаріших дубів України віком біля 400 років, далі крізь ділянки типової заплавної та нагірної діброви йде до городища, що розташоване в лісі, на високих пагорбах понад Дінцем.
Довжина стежки – 3,8 км.


2. Козача гора.


Маршрут цієї стежки проходить навколо с. Коропів Хутір через сосновий та дубовий ліс і включає історичні пам'ятники Другої світової війни, цікаві геологічні відшарування, старовірові насадження сосни звичайної та кримської, а також краєвид зі знаменитої Козачої гори. Довжина стежки – 2 км.


3. Алано-болгарське городище біля с. Суха Гомольша.


Це найдовша екологічна стежка в парку. Вона йде на південь від села Коропів Хутір по нагірній діброві правого берега Сіверського Дінця та Гомольші. Можна побачити унікальну для наших лісів ділянку ялинового лісу та відвідати Алано-болгарське городище біля села Суха Гомільша.
Довжина стежки – 11,5 км.